7. 7. 2019 | Sport.cz - Hejnová se Špotákovou dál drží prapor. Snad se přidá někdo z mladých, věří překážkářka

Před závodem jste prý ještě poměrně tvrdě trénovala v Sušici, takže když vyladíte na závod, věříte, že ještě nějakou desetinu uberete?

Vlastně celý týden jsem byla na svém HESU kempu v Sušici, kde jsem se věnovala dětem a do toho sama trénovala. Dana (trenérka Jandová) mě nešetřila, i proto jsem byla překvapená ze svého času v Lausanne. Věřím, že to bude ještě zajímavější, když si odpočinu.

30. 1. 2019 | Deník - Hejnová nezahálí. Už závodila a běhala i s dětmi

Trápení s bolavými achilovkami a kolenem, kvůli čemuž rychle vyklidila arénu na loňském mistrovství Evropy v Berlíně, je minulostí. „Myslím, že jsem na tom dobře,“ pochvaluje si čtvrtkařka s překážkami Zuzana Hejnová.

V lednu už má za sebou vydařenou přípravu na halovou sezonu, první závodní vystoupení a také setkání s dětmi v rámci své sportovní akademie HESU. Ale popořadě. Atletka Dukly se koncem minulého týdne vrátila z desetidenního kempu na Tenerife.

1. 6. 2018 | Junior 21. století - Běh, při kterém musíš i přemýšlet

Uč se od profesionálů

Jestli chceš začít s během s překážkami nebo altetikou obecně a netušíš, kam se pro začátek přihlásit, vyzkoušej Sportovní akademii Zuzky Hejnové HESU. Tato akademie pořádá pravidelné tréninky na vybraných základních školách v Praze, Liberci, Českých Budějovicích a ve Dvoře Králové nad Labem. Tréninky jsou určené pro pokročilé sportovce, ale i pro úplné začátečníky a vedou je profesionální trenéři. Zuzčina akademie pořádá i letní kempy, které jsou určené všem nadšeným sportovcům od 6 let. Na těchto kempech nebude samozřejmě chybět ani Zuzka, takže pokud se chceš s naší nejúspěšnější atletkou setkat osobně, rozklikni si stránky www.hesu.cz a v záložce Kempy se dozvíš vše potřebné.

11.5.2018 | Czechteam.info - První ostrý test pro Hejnovou. Dvojnásobná světová šampionka zvládá tréninky i péči o děti

Kromě tréninku však Hejnová zvládá i svůj projekt HESU. Jedná se o sportovní kempy, které jsou zaměřené na všeobecný pohybový rozvoj. „Samozřejmě převládá atletika, ale hrajeme i míčové hry, jezdíme na kole, na bruslích nebo děláme gymnastiku,“ vypočítává. „Chceme, aby se uměli účastníci postavit k různým sportům a hlavně, aby to bylo pestré.“

28.4.2018 | Lidové noviny - Relax - Sportovci o hladu

To je případ překážkářky Zuzany Hejnové, bronzové medailistky z olympiády v Londýně a dvojnásobné mistryně světa. Když se sportem začínala, strava se obecně ještě tolik neřešila, k tomu vyrůstala v rodině, kde bývala na stole česká kuchyně. Poradkyni vyhledala až před olympijskými hrami 2008, když hledala cesty, jak se zlepšit. „Nedokážu úplně odhadnout, jak velký podíl na mém výkonu má strava, ale řekla bych, že klidně dvacetiprocentní. Věřím, že sportovcům by hodně pomohlo, kdyby měli k ruce odborníka na výživu. Tělo zkrátka funguje lépe, když ho dobře vyživujete. Náš atletický svaz výživu nepodporuje, k tomu aby to bylo centrálně pochopeno, je ještě bohužel dlouhá cesta. Je to na jedincích, jestli do sebe vloží finance i tímhle směrem. Často stačí i pár konzultací,“ říká sportovkyně, která se snaží šířit osvětu prostřednictvím blogu Zdravě bez překážek nebo ve své HESU akademii, kde pracuje nejen s malými sportovci.