7. 7. 2019 | Sport.cz - Hejnová se Špotákovou dál drží prapor. Snad se přidá někdo z mladých, věří překážkářka

Před závodem jste prý ještě poměrně tvrdě trénovala v Sušici, takže když vyladíte na závod, věříte, že ještě nějakou desetinu uberete?

Vlastně celý týden jsem byla na svém HESU kempu v Sušici, kde jsem se věnovala dětem a do toho sama trénovala. Dana (trenérka Jandová) mě nešetřila, i proto jsem byla překvapená ze svého času v Lausanne. Věřím, že to bude ještě zajímavější, když si odpočinu.

30. 1. 2019 | Deník - Hejnová nezahálí. Už závodila a běhala i s dětmi

Trápení s bolavými achilovkami a kolenem, kvůli čemuž rychle vyklidila arénu na loňském mistrovství Evropy v Berlíně, je minulostí. „Myslím, že jsem na tom dobře,“ pochvaluje si čtvrtkařka s překážkami Zuzana Hejnová.

V lednu už má za sebou vydařenou přípravu na halovou sezonu, první závodní vystoupení a také setkání s dětmi v rámci své sportovní akademie HESU. Ale popořadě. Atletka Dukly se koncem minulého týdne vrátila z desetidenního kempu na Tenerife.

1. 6. 2018 | Junior 21. století - Běh, při kterém musíš i přemýšlet

Uč se od profesionálů

Jestli chceš začít s během s překážkami nebo altetikou obecně a netušíš, kam se pro začátek přihlásit, vyzkoušej Sportovní akademii Zuzky Hejnové HESU. Tato akademie pořádá pravidelné tréninky na vybraných základních školách v Praze, Liberci, Českých Budějovicích a ve Dvoře Králové nad Labem. Tréninky jsou určené pro pokročilé sportovce, ale i pro úplné začátečníky a vedou je profesionální trenéři. Zuzčina akademie pořádá i letní kempy, které jsou určené všem nadšeným sportovcům od 6 let. Na těchto kempech nebude samozřejmě chybět ani Zuzka, takže pokud se chceš s naší nejúspěšnější atletkou setkat osobně, rozklikni si stránky www.hesu.cz a v záložce Kempy se dozvíš vše potřebné.

11.5.2018 | Czechteam.info - První ostrý test pro Hejnovou. Dvojnásobná světová šampionka zvládá tréninky i péči o děti

Kromě tréninku však Hejnová zvládá i svůj projekt HESU. Jedná se o sportovní kempy, které jsou zaměřené na všeobecný pohybový rozvoj. „Samozřejmě převládá atletika, ale hrajeme i míčové hry, jezdíme na kole, na bruslích nebo děláme gymnastiku,“ vypočítává. „Chceme, aby se uměli účastníci postavit k různým sportům a hlavně, aby to bylo pestré.“