VERONIKA JÉGROVÁ

trenérka dětí HESU

vjegrova@hejnova.cz

Veronika je od malička atletkou. Ke sportu ji přivedl maminka, sama atletka již v předškolním věku. Je odchovankyní jablonecké atletiky a stejně jako Zuzka svěřenkyní trenérky Dany Jandové. V HESU trénuje děti v libereckém kroužku.

Více o Veronice:

1) Vzpomenete si na Vaše začátky s atletikou či jiným sportem? Kdo Vás k němu přivedl?
K atletice mě přivedla už v předškolním věku moje mamka, která chtěla, abych získala všeobecné pohybové schopnosti. Dříve sama dělala atletiku, takže věděla, že je to ideální sport k získání všestrannosti. Atletika mě vždycky bavila a zůstala jsem u ní dosud.

2) Máte v atletice či sportu obecně nějaký vzor?
Vzor je pro mě každý člověk, co se nevzdává a jde si za svými cíli.

3) Jaké vlastnosti podle Vás musí mít úspěšný sportovec?
Úspěšný sportovec musí mít podle mě hlavně správně nastavenou hlavu a měl by být pozitivní a cílevědomý.  Důležité je se umět sportem bavit a mít z radost z pohybu, úspěchů a taky umět přijímat neúspěchy, protože i to člověka posouvá dál.

Atletika je ideální sport k získání všestrannosti.

4) Jaké jsou Vaše dosavadní trenérské zkušenosti? Jaké je vaše vzdělání?
Moje trenérské zkušenosti zatím nejsou moc rozsáhlé, ale doufám, že se to změní. Měla jsem možnost vést dva atletické příměstské tábory, kde jsem se věnovala dětem od 7 do 12 let. Celkově mě práce s dětmi baví. Už několik let dělám také instruktorku na letním táboře, takže zkušenosti s dětmi mám.

Vystudovala jsem Gymnázium Dr. Antona Randy v Jablonci nad Nisou, úspěšně jsem odmaturovala a momentálně se věnuji studiu na pedagogické fakultě TUL, kde jsem si zvolila obor tělesná výchova – angličtina.

5) Jaké máte koníčky? Jaké jsou vaše oblíbené sporty, které sama provozujete?
Odjakživa byla mým největším koníčkem atletika. Ráda si jdu také zaběhat, zabruslit nebo se jen tak projít do přírody. Když se oprostím od sportu, tak ještě ráda čtu a trávím čas s rodinou nebo kamarády.

Nejraději mám samozřejmě atletiku. Když se sejde více lidí, vždy mě bavil ještě volejbal. Ale celkově jsem celkem sportovní typ a baví mě od každého sportu něco.

6) Co Vás přimělo k tomu, abyste vstoupila do HESU?
Dostala jsem nabídku na vedení kroužku v Liberci od mojí trenérky Dany Jandové, která se mě zeptala, jestli bych do toho nešla a já byla nadšená a neváhala jsem ani minutu.

Myslím, že v HESU jsou ideální podmínky pro sport a děti zde mají všechno, co potřebují.

7) Jakou funkci v HESU zastáváte? Co zde máte konkrétně na starosti?
Od září 2019 trénuji děti 1.stupně dvou základních škol v Praze, které spadají pod HESU. Mým úkolem je naučit děti správně používat své tělo, naučit se základům atletiky a všeobecné sportovní průpravy. Určitě zapojím i pár gymnastických cviků, abychom předešli zkráceným achillovkám. V neposlední řadě se budu snažit dětem ukázat, že sport je vlastně zábava, ale má i svá pravidla a disciplínu.

8) Proč si myslíte, že je HESU tou správnou volbou při výběru sportovní akademie?
Myslím, že v HESU jsou ideální podmínky pro sport a děti zde mají všechno, co potřebují.

9) Jak jste se poznala se Zuzkou Hejnovou?
Se Zuzkou jsem se poznala přes moji trenérku Danču.

10) Co byste na závěr vzkázala začínajícím sportovcům a sportovkyním v HESU?
Ráda bych všem vzkázala, ať se sportem hlavně baví. Není důležité vždy vyhrávat, ale hlavně si to užívat, nehroutit se a být stále pozitivní.

 

To top