HONZA ŽALUD

spoluzakladatel a ředitel HESU

Honzu Žaluda ke sportu inspirovala rodina již od útlého dětství. Vyznačuje se bohatým zázemím v oblasti sportu a zdraví. Jeho vášní je dech, který vnímá jako prostředek ke zlepšení celkové pohody v životě a výkonu ve sportu.

Je zakladatelem projektu Terapie dechem a certifikovaným facilitátorem Breathwork v Breathing Space. Dále je certifikovaným instruktorem OXYGEN ADVANTAGE®, což mu umožňuje sdílet výhody správného dýchání se sportovci, výkonnostními sportovci a lidmi, kteří dech a pohyb teprve objevují. Je také kondičním specialistou (FTVS UK) s bohatými zkušenostmi z vrcholového sportu.

Honza je předsedou sportovní akademie HESU a zastává po dlouhá léta roli ředitele IT společnosti AMON System.

Jeho osobnost vypovídá o vytrvalosti, odhodlání a neustálém posouvání hranic. Z vrcholového sportu si odnesl cenné zkušenosti a naučil se postupovat trpělivě ke svým cílům. Honzovy vášně zahrnují nejen sport, ale také potápění, zdolávání vrcholů hor a cestování. Věří, že dech je klíčovým prvkem, který propojuje a integruje vše, co se dosud naučil a zažil.

Připojte se k Honzovi a objevte s ním sílu dechu a význam zdravého životního stylu v HESU.

Více o Honzovi:

1) Vzpomenete si na Vaše začátky s atletikou či jiným sportem? Kdo Vás k němu přivedl?
Nedávno jsem našel členskou legitimaci z oddílu TJ Naftové motory z roku 1980. Začínal jsem tedy jako tříleté děcko s lyžováním. Lyžoval jsem do 10ti let, kdy jsem prošel výběrem a byl přijat na sportovní školu ZŠ Šantrochovu na Petřinách.

2) Máte v atletice či sportu obecně nějaký vzor?
Vzorů mám celou řadu. Jako bývalého tyčkaře mě fascinují výkony Renauda Lavillenie. Z běžců obdivuji techniku běhu a výkony Allyson Felix. Z dob, kdy jsem sám sportoval byl můj největší vzor Carl Lewis.

Jako bývalého tyčkaře mě fascinují výkony Renauda Lavillenie.

3) Jaké vlastnosti podle Vás musí mít úspěšný sportovec?
Cílevědomost, poctivost, trpělivost, silnou vůli, touhu soutěžit, odvahu, sebekontrolu, nezávislost, samostatnost.

4) Jaké jsou Vaše dosavadní trenérské zkušenosti?
V rámci praxe jsem učil jeden rok na ZŠ Šantrochova tělesnou výchovu. Dále jsem jeden semestr vedl odpolední tréninky dětí v oddíle Slávie. Nyní se v rámci aktivit HESU zaměřuji na vedení kondičních kruhových a běžeckých tréninků pro dospělé.

V rámci aktivit HESU se zaměřuji na vedení kondičních kruhových a běžeckých tréninků pro dospělé.

5) Jaké máte koníčky?
Kromě výše zmíněných ještě hokej, kolo, in-line brusle, kruhové tréninky. Mimo sport také zahradní práce a práce se dřevem.

6) Co Vás přimělo k tomu, abyste vstoupil do HESU?
Myšlenkou projektu HESU se zabývám vlastně již několik let. V roce 2014 vše konečně zapadlo dohromady včetně zájmu skvělé party kamarádů o účast na projektu. Od té doby se snažíme o to, abychom se projektem sami bavili a naplňoval nás jeho přínos veřejnosti. Nejkrásnější chvíle pak zažíváme, když jsou s námi šťastné děti i dospělí a my víme, že jim poskytujeme ty nejlepší možné služby v oboru.

7) Jakou funkci v HESU zastáváte? Co zde máte konkrétně na starosti?
Jsem zakladatelem HESU a zastávám funkci ředitele. Kromě toho se aktivně účastním na organizaci i realizaci veškerých aktivit HESU. Jsem tedy i obchodníkem, trenérem či kontrolorem kvality obsahu tréninků.

Vytváříme alternativu či doplněk k často velmi jednostranné a čím dál rannější specializaci na konkrétní sport.

8) Proč si myslíte, že je HESU tou správnou volbou při výběru sportovní akademie?
HESU je to nejlepší, co si můžete vybrat, pokud chcete pro sebe či své děti od sportu zejména radost, zábavu, skvělou partu, pozitivní motivaci, pestrost aktivit a všeobecný rozvoj pohybových schopností, dovedností s důrazem na relaxaci a regeneraci. Vytváříme alternativu či doplněk k často velmi jednostranné a čím dál rannější specializaci na konkrétní sport. S HESU zachováte dětem do budoucna kladný vztah ke sportu a u talentů opravdový potenciál, který je pak možné dále rozvíjet v dorostu a dospělém věku.

9) Co byste na závěr vzkázal začínajícím sportovcům a sportovkyním v HESU? 
Těším se na všechny děti. Za sebe pak, jakožto trenéra dospělých, na dospěláky, se kterými si užijeme spoustu dřiny i zábavy. Na závěr cituji z naší písně „HESU song“:

Výkon, rychlost, vítězství,
Nejlepší je přátelství,
I když příjde porážka,
Není to žádná překážka

Úspěchy a rekordy:

– Účast na MS Juniorů Sydney 1996
– 7.místo na ME Juniorů 1995 Nyíregyháza

– Doposud platné rekordy ČR (nejstarší se zatím nepodařilo překonat již 23let 🙂

  • Žákovský rekord ČR, 1992 – 456cm Ostrava
  • Žákovský halový rekord ČR, 1992 – 450cm Praha
  • Dorostenecký rekord ČR, 1994 – 510cm Itálie Pietrasanta

– Stabilní účast v týmu reprezentace ČR od žákovských kategorií až do 20ti let

 

To top