DANA JANDOVÁ

trenérka HESU

Dana vstoupila do života sportu sportovní gymnastikou, volejbalem a plynule přešla k závodní atletice, v níž  reprezentovala ČR v sedmiboji. Po zranění vystudovala FTVS – trenérství a jako trenérka funguje dodnes již od r.1999.
Dana je uznávaná reprezentační trenérka mládeže a šéftrenérka LIAZu a Evropskou atletikou EAA byla oceněna jako nejlepší trenérka mládeže. Dana přivedla Zuzku k 1. titulu MS Juniorů do 17 let a dále vychovala a vychovává mnoho reprezentantů. Jak sama o sobě říká:“ Nebojím se žádného sportu, který se odehrává nohama na zemi 🙂  Z letadla bych ale určitě neskočila “

.Její heslo zní: “S úsměvem jde všechno líp :-)”

Více o Daně:

1) Vzpomenete si na Vaše začátky s atletikou či jiným sportem? Kdo Vás k němu přivedl?
S atletikou jsem začala na ZŠ v Železném Brodě, kde fungoval kroužek pod vedením Mgr. Fišerové. Zúčastňovali jsme se různých závodů, jakož i Poháru rozhlasu, kde si mě vybral atletický trenér Petr Kárný, k němuž jsem dojížděla 3x v týdnu do Jablonce nad Nisou. Vynikala jsem v hodu míčkem a ve skokanských disciplínách, tudíž má cesta vedla k víceboji a hodu oštěpem. Dále jsem se 7 let věnovala sportovní gymnastice, kde mi známkování přišlo vždy nespravedlivé, a tak vyhrála spravedlivě měřitelná atletika.

2) Máte v atletice či sportu obecně nějaký vzor?
Jako malá jsem sledovala naše reprezentanty jak v gymnastice, tak v atletice. Hodně jsme fandila Věře Černé, Nadě Komaneciové (rumunka) a v atletice Jarmile Kratochvílové či Táně Kocembové.

3) Jaké vlastnosti podle Vás musí mít úspěšný sportovec?
Sportovec by měl být houževnatý, cílevědomý, zdravě sebevědomý a motivovaný, chtít za každou cenu vyhrávat, neměl by být bolestínek a v tréninku by se měl umět kousnout  🙂  i za cenu bolesti. Známá věta trenérů – co BOLí to sílí, co sílí to roste a jen tak se dá vyhrávat 🙂

Sportovec by neměl být bolestínek v tréninku a měl by se umět kousnout i za cenu bolesti

4) Jaké jsou Vaše dosavadní trenérské zkušenosti?
Trenérku dělám 17 let, působím v Jablonci nad Nisou. Jsem šéftrenérem oddílu LIAZ, který má dlouholetou tradici a zároveň se věnuji žákům na sportovní škole 5.ZŠ Pasířská. Vychovala jsem mnoho reprezentantů, kteří dosáhli nejen republikových medailí, ale dařilo se jim i na mezinárodním poli. Mezi ty TOP patří Zuzka Hejnová, která pod mým vedením získala dorostenecký titul MS U17, bronz z ME U19 a stříbro z MS U19. Na letošním MS U17 v columbijském Cali jsem měla 3 svěřence, kteří získali cenné zkušenosti, a věřím, že jsou velkým příslibem do budoucnosti..

5) Jaké máte koníčky a oblíbené sporty?

Všechny sporty u kterých jsou nohy na zemi mi nejsou cizí. Miluji cyklistiku, lyžování, běhání v terénu, volejbal turistiku, tenis a vše nové co nám dnešní doba přináší. Sport je mým koníčkem a na druhou stranu si umím hodit nohy do klidu u pěkného filmu a s tím je spojená i má oblíbená poloha v leže na gauči 🙂 

6) Co Vás přimělo k tomu, abyste vstoupil do HESU?
Oslovila mě přímo Zuzka, jestli bych se nechtěla zapojit do jejího projektu jako šéftrenér. Neuměla jsem si představit skloubení mé časově náročné práce a dalších soustředění s HESU, ale nakonec vše klaplo.

7) Jakou funkci v HESU zastáváte? Co zde máte konkrétně na starosti?
V HESU jsem vedoucím trenérem atletiky, který má na starosti přímé vedení atletických tréninků na kempech, školení trenérů a předávání zkušeností z praxe.

8) Proč si myslíte, že je HESU tou správnou volbou při výběru sportovní akademie?
V HESU je nejúžasnější tým lidí, který spolu pracuje a vyloženě souzní. Děti se naučí správnému životními stylu včetně regenerace, zdravého stravování , ale hlavně zde děti získají cenné zkušenosti , spousty kamarádů a zábavy. Možnost setkat se se Zuzkou je pro děti neskutečným zážitkem a motivací.

9) Jak jste se poznala se Zuzkou Hejnovou?
Zuzku mi přivedli její rodiče, když chodila do 8. třídy a požádali mě, abych ji trénovala. Znala jsem její úžasnou sestru Míšu, která dělala stejně jako já víceboje a Zuza chtěla v té době být úspěšná jako její sestra.

9) Co byste na závěr vzkázala začínajícím sportovcům a sportovkyním v HESU? 
Sportujte s námi, povedeme vás tou správnou cestou 🙂

 

To top