Překážkářku Hejnovou bude dál trénovat Jandová

Praha – Překážkářku Zuzanu Hejnovou bude dál trénovat Dana Jandová, se kterou dvojnásobná mistryně světa obnovila spolupráci v květnu po odchodu od německého kouče Falka Balzera. Jandová kvůli angažmá u Hejnové opustila práci svazové mládežnické trenérky a dostala plný úvazek v pražské Dukle, kde se bude věnovat i mladé překážkářce Tereze Vokálové a vícebojařce Janě Novotné. Navíc si ponechá vlastní mládežnickou skupinu v Jablonci.

Jandová šampionku v běhu na 400 metrů překážek z let 2013 a 2015 trénovala v mládežnických kategoriích a od té doby se přátelily, ať se Hejnová připravovala kdekoliv. Třicetiletá atletka ji oslovila v květnu a obnovenou spolupráci si pochvalovala. „Jsem hrozně vděčná Daně, že se mě ujala a že nás to zase spojilo dohromady. Ten trénink jsme dohnaly, bohužel trochu později, než bylo potřeba,“ řekla na dnešním setkání s novináři. Po čtvrtém místě na MS v Londýně Hejnová vyhrála v Birminghamu i Curychu a ve finále Diamantové ligy byla těsně druhá ve svém nejlepším letošním čase 53,93 sekundy.

Pro Jandovou bylo rozhodující, že Hejnová s nikým jiným trénovat nechtěla, prý by radši ukončila kariéru. „Musím říct, že to bylo těžké rozhodování, protože mě ta práce s mládežníkama bavila, naplňovala mě. Ale potom už nebylo zbytí, protože Český atletický svaz nastavil nějaký systém, rozumný asi, který chtěl podpořit. Takže jsem se rozhodla pro Zuzku, že půjdu k dospělým a budu teď vychovávat ty dospělejší atlety,“ řekla Jandová.

Hejnová plánuje jako dosud pendlovat mezi Prahou a Jabloncem. Její příprava by měla vypadat podobně jako v předchozích letech včetně soustředění v teple. Chce běhat také čtvrtku v hale, ale start na halovém mistrovství světa v Birminghamu ještě zváží. „Závodění v hale nemám úplně v lásce. Mně tam vadí, jak tam nemám svůj prostor, svou dráhu. Uvidíme, jak na tom budu, jestli pojedu na mistrovství světa, nebo se začnu připravovat na léto,“ řekla.

Vrcholem sezony bude mistrovství Evropy, z kterého Hejnová medaili ještě nemá. „Pro příští rok je pro mě jasný cíl, to je vítězství na mistrovství Evropy,“ prohlásila Hejnová.

O víkendu se chystá pomoci Dukle v boje o postup do atletické extraligy, poběží hladkou čtvrtku a krátké překážky. Za týden bude také na prvním ročníku svého HESU mítinku v Kutné Hoře, kde ji čeká běh na netradiční trati 200 metrů překážek. Pomýšlí na překonání nejlepšího světového času 25,74 sekundy. „Je to strašně rychlý a ty mezery mi taky úplně nevyhovují. Takže uvidím,“ uvedla Hejnová.

Zdroj zde

To top