Hejnová v roli trenérky? Vícebojařka Novotná jí vděčí za úspěchy

Pod křídly dvojnásobné světové šampionky. Osmnáctiletá vícebojařka Jana Novotná závodící za brněnský AK Olymp vybojovala o víkendu prvenství na mezistátním utkání ve víceboji v Praze, když se ziskem 4098 bodů ovládla juniorskou kategorii.

Foto: AK Olymp Brno

Bronzová medailistka z olympiády v Londýně Zuzana Hejnová vybrala Novotnou do Elite týmu své sportovní akademie s názvem HESU. „Pomáhá mi jak finančně, tak s věcmi, které se sportem pojí, jako je výživa, sportovní vybavení nebo oblast psychologie,“ popsala.

Čtěte také: Hejnová chce dominovat i po třicítce: Lidé ani neví, co vše se musí obětovat

Vícebojařka Olympu absolvovala v prosinci s třicetiletou českou reprezentantkou a tréninkovými kolegyněmi soustředění na Kanárských ostrovech. „Na něm se Zuzka připravovala s námi. Přes rok se na dálku zajímá, jak trénujeme a chce mít pod kontrolou naše pokroky v přípravě,“ přiblížila.

Přestože reprezentuje Olymp, trvale žije v Karlových Varech. „Dříve jsem závodila doma, ale podmínky v Karlových Varech nebyly ideální. Brno projevilo zájem, tak jsem přestoupila,“ upřesnila.

Letošní cíl? Juniorské ME

Na tréninky dojíždí z Karlových Varů do Jablonce, kde se připravuje pod vedením trenérky z HESU Dany Jandové. „Jsem ve třetím ročníku na gymnáziu, ale naštěstí mám individuální plán a vyučující mi vycházejí vstříc. Vše zvládám s dobrými známkami,“ usmívala se vícebojařka.

Víkendové prvenství uhájila o šest bodů před Polkou Adriannou Sulekovou. „Nečekala jsem takový úspěch. Na závody jsem jela se čtvrtým nejlepším výkonem, ale věděla jsem, že mám na víc. Vítězství mě moc potěšilo,“ povídala Novotná.

Úspěch na mezistátním utkání řadí mezi největší v kariéře. „Nejvíc si cením pátého místa z loňského dorosteneckého mistrovství Evropy v Gruzii, víkendový výsledek následuje za ním. Spíš se to vzájemně bije na prvním místě,“ culila se teď už bývalá svěřenka brněnské trenérky Aleny Nezdařilové.

Hlavní cíl pro letošek je uspět na červencovém juniorském mistrovství Evropy v Itálii. „Pokud budu zdravotně v pořádku, tak chci splnit limity, což snad nebude problém, a zaútočit na medaili,“ hlásila odhodlaně.

Čtěte také: „Zrádkyně“ Stěpanovová je Rusům trnem v oku. Návrat si neumí představit

Jana Novotná

  • Narozena: 26. ledna 1999
  • Klub: AK Olymp Brno
  • Největší úspěch: 5. místo na dorosteneckém ME
  • Sport: atletika, víceboj

Víkendové výsledky z mezistátního utkání:

  • Vrh koulí: 11,09 metrů (osobní rekord)
  • Skok daleký: 5,85 metrů
  • Skok vysoký: 1,74 metru (halový osobní rekord)
  • Běh na 60 m překážek: 8,77 sekund (osobní rekord)
  • Běh na 800 m: 2:19,48 minuty (osobní rekord)
  • Počet bodů: 4098

Zdroj zde

To top