ZUZANA HEJNOVÁ

zakladatelka HESU

Zuzku snad ani není třeba představovat: olympijská medailistka, mistryně světa a reprezentantka ČR. Pochází z Liberce a jako malá byla aktivní dítě. Zkoušela různé sporty a už 2. třídy chodila na kroužek atletiky.  Byla vedena k všestrannosti a na tomto přístupu jsou dnes založeny tréninky HESU. Její sportovní sen, získat medaili na olympiádě, se jí splnil. Nesnáší létání letadlem, ale moc ráda cestuje, nejraději po Asii.


Více o Zuzce:

1) Proč jste se rozhodla věnovat atletice? 

Odmalička jsem byla hodně aktivní dítě a chvilku neposeděla. Rodiče mě vedli ke všem sportům od útlého dětství. Starší sestra Michaela (bývalá reprezentantka a účastnice OH 2004) se věnovala atletice přede mnou a byla mi velkým vzorem. Líbilo se mi, jak vyhrává, nosí domů medaile a soutěží s ostatními. Chtěla jsem být jako ona a už od 2. třídy jsem začala navštěvovat kroužek atletiky v Liberci. Zkoušeli jsme úplně všechno, hráli si, zaměřili se i na ostatní sporty a zároveň se seznamovali se základy atletických disciplín. V 5. třídě jsem byla členkou atletické základní školy, kde jsme také dělali vše možné, ale atletice jsme věnovali největší pozornost. Měla jsem štěstí na šikovné trenéry, kteří nás rozvíjeli všeobecně. V 8. třídě jsem přešla z Liberce do Jablonce nad Nisou k trenérce Daně Jandové. U té jsem byla do svých osmnácti let a získala své první mezinárodní, mládežnické tituly a medaile.

 

2) Jaké jiné sporty jste zkoušela?

Zkoušela jsem odmalička všechno možné, ale spíše s rodiči a ve škole. Plavání, bruslení, běžky, kolo, gymnastika... Ale atletika byla jediný sport, který jsem provozovala závodně.

 

3) Jaké máte přednosti a slabiny?

Cílevědomost, pracovitost, upřímnost. Neumím prohrávat, občasná náladovost.

Měla jsem štěstí na šikovné trenéry, kteří nás rozvíjeli všeobecně.
 

4) Nosíte na závody talisman nebo máte nějaký rituál pro štěstí?

Plyšový medvěd, který se mnou jezdí všude po světě a jmenuje se Česťa. Několik malých kamínků do kapsy s různými účinky.

 

5) Jakou sportovní disciplínu byste si chtěla vyzkoušet?

Skok o tyči.

 

6) Co byl nezapomenutelný zážitek?

Zisk bronzu a následné vyhlášení na OH v Londýně, atmosféra na prvním juniorském MS na Jamajce, skok z dvanáctimetrového vodopádu do malé tůňky…

 

7) Jaké je vaše nejoblíbenější jídlo?

Bramborový salát, svíčková

 

Zbytek informací o Zuzce najdete na její webové stránce.