2 (1).png

Tereza Bartošová

trenérka HESU


Více o Tereze:

1) Vzpomenete si na Vaše začátky s atletikou či jiným sportem? Kdo Vás k němu přivedl?

Jako malá jsem chodila do Sokola. Od první do 7 třídy jsem chodila na moderní gymnastiku. Pamatuji si, že jsem už tehdy na soustředěních ráda sledovala atletiku a obdivovala Lídu Formanovou. Vždycky mě bavilo běhat, právě už i na gymnastických soustředěních, když jsme hráli večer hry. A tak jsem jednou přišla domů, že chci dělat atletiku. Vybrala jsem si oddíl, který mi byl nejsympatičtější, i když ne zrovna nejblíž - SK Jeseniova. Dodnes je pro mě tenhle klub srdeční záležitostí, a na jaře jsem za ně začala opět po 4 letech závodit. Rok jsem také hrála fotbal :-)

 

2) Máte v atletice či sportu obecně nějaký vzor?

V běžeckém světě to bude Dean Karnazes, díky jehož knížce Ultramaratonec, jsem si zaběhla též ultramaraton a hlavně se mi líbil smysl jeho běhání – přispívat na charity. Tuto myšlenku zastává i David Christof, který podporuje děti v Africe a nebo Miloš Škorpil.. Pokud bych se měla podívat do jiných sportů, je to jednoznačně Zuzka Ligh a Michelle Lewin – fitness holky.

Smyslem dálkových běhů vidím v propojení s charitou - být šťastný při běhu a během dávat radost druhým

 

3) Jaké vlastnosti podle Vás musí mít úspěšný sportovec?

Odhodlání,soutěživost, trpělivost, nebát se bolesti a zároveň naslouchat tělu, když si potřebuje oddychnout. Jít si tvrdě za svým a vzdát se kolikrát i životních „radostí“, jako je alkohol a bouřlivé večírky s kamarády ;-)

 

4) Jaké jsou Vaše dosavadní trenérské zkušenosti?

 V loňském roce, kdy jsem pracovala v RunCzech, bylo jednou z mých pracovních náplní také vedení tréninku v Running Mallu (běžecké centrum). Tehdy jsem si uvědomila, jak mě skupina mnoha lidí neskutečně nabíjí a dodává mi energie. Na RunCzech závodech jsem působila jako peacemaker. Dovést do cíle lidi za vysněným časem je neskutečně naplňující  pocit, ale také dřina dokázat motivovat celých 21 km. Zároveň jsem začala pracovat jako trenérka ve fitness EUFORIE, s níž spolupracuji doposud. 

Splnit lidem sny, když je dovedete do cíle za vysněným časem je mnohem hezčí pocit, než sám vyhrát závod

 

5) Jaké je vaše vzdělání?

Studovala jsem fyzioterapii na UK FTVS, ale nikdy jsem se ji pořádně nevěnovala. Po rekvalifikaci na fitness trenéra jsem si k fyzio začala nacházet cestu. Jak ve fyzioterapii, tak i v trénování se chci dále vzdělávat.

 

6) Jaké máte koníčky?

Jeden velký koníček je sport a vše co se ho týká – od výživy po tréninky. Na stejném místě mám hraní na klavír. Hrála jsem 18 let a chci se k tomu zas vrátit. A pak mám velkou vášeň pečení, troufnu si říct, že jsem v tom profík :-) No a dál? Cestování, psaní a psi. 

 

7) Jaké jsou vaše oblíbené sporty, které sama provozujete?

Jelikož je sport součástí každého mého dne, kromě běhu a fitness mě baví vše, jen moc nemusím basket. Nejradši mám lyže, kolo, in line, florbal a fotbal (ne v tv) a jógu. V létě mě na World Cupu ve Stuttgartu dostal venkovní workout (cvičení na hrazdách), na nějž si chci najít čas. Je neskutečné, co vše dokáže lidské tělo.

8) Co Vás přimělo k tomu, abyste vstoupil do HESU?

 Líbí se mi, že se nejedná o jednostranné zaměření a to jak v trénincích, tak i v celé filozofii HESU. Navíc je tu skvělá parta zkušených lidí, od který se můžu mnohému učit.

 

9) Jakou funkcí v HESU zastáváte? Co zde máte konkrétně na starosti?

Mám na starosti individuální tréninky a na kempech tréninky dospělých.

 

10) Proč si myslíte, že je HESU tou správnou volbou při výběru sportovní akademie? 

Nejsme jen jednostranně zaměřená akademie. Učíme všestrannosti, klademe důraz na správnou životosprávu a regeneraci. V týmu máme zkušené lidi, kteří můžou předávat cenné zkušenosti. Hobík či začínající sportovec tu najde vše, co potřebuje;-)

HESU je skvělou volbou jak pro začínající sportovce, tak i hobíky


11) Jak jste se poznala se Zuzkou Hejnovou?

Úplnou náhodou.Kamarád Jerrel Feller, mimochodem skvělý atlet, mi HESU doporučil. Z první schůzky s Honzou Žaludem jsem měla jen pozitivní dojmy, a pak přišel sportovní kemp, kam sem jela v autě se Zuzkou. Zatím jsme neměly víc času se poznat, ale to přijde s dalšími kempy :) 


12) Co byste na závěr vzkázala začínajícím sportovcům a sportovkyním v HESU?

HESU je skvělým startem ať pro atletiku či jiné sporty. Naučíte se tu všestrannosti a dá vám základy do dalšího sportovního života. Zábava a pohodová atmosféra je bonusem navíc.