Poslední roky jsem si začala uvědomovat, že sport na profesionální úrovni není možné dělat dlouho. Mnoho sportovců si totiž nechce připustit, že hvězdné období netrvá věčně a jednou přijde den, kdy bude třeba pověsit tretry na hřebík a rozhodnout se, co dál. Já mám jasno už dlouho: vždy jsem chtěla trénovat děti, a proto jsem také vystudovala pedagogickou fakultu. Atletika je můj život, mít tak možnost děti trénovat a vést je k pohybu by bylo splněním mého snu.

Za ta léta jsem získala hodně zkušeností, které bych ráda předávala dál. Dlouho jsem proto snila o sportovní akademii, která své členy bude vést ke zdravému životnímu stylu, naučí je jak se zdravě stravovat, že nedílnou součástí tréninků je kromě dřiny také relaxace, a bude v nich podporovat lásku k pohybu.

Svěřila jsem se o svém snu svému příteli Honzovi, když jsme byli v naší oblíbené Sušici s kamarády Davidem a Simčou. Klukům se nápad zalíbil a tak jsme začali dávat dohromady naše představy o tom, jak by taková akademie měla vypadat. Chtěli jsme vybudovat akademii, která bude zaměřená komplexně, tedy že bude učit děti i dospělé vztahu ke sportu, ukáže jim jak správně relaxovat a co by měli jíst a pít, aby se cítili co nejlépe každý den i celý život. A tak se krůček po krůčku začala v našich hlavách rodit akademie HESU tak, jak ji znáte dnes.

Zuzana Hejnová

Co znamená název HESU

Pokud chcete s něčím zaujmout, je vždy důležité jméno. Chtěli jsme, aby bylo spojené s mým jménem a také s místem, které máme rádi – Sušicí. Protože víc hlav víc ví, tak nedokážu říct, kdo byl prvním z nás, kdo vyslovil jméno HESU, které je složeno ze dvou slabik: HEjnová a SUšice.