Petra Šafaříková

Trenérka kroužku Řepy, Praha

Petra začínala se sportem coby moderní gymnastka. S gymnastikou si nakonec příliš nerozuměly, a tak ji maminka přivedla k atletice. A jelikož Petra pochází s Jablonce, její trenérkou se stala Dana Jandová. Díky tomu se také dozvěděla o HESU a rozšířila tak naše trenérské řady.


Více o Petře:

1) Vzpomenete si na Vaše začátky s atletikou či jiným sportem? Kdo Vás k němu přivedl?

Pamatuji si to naprosto přesně. Když mi bylo 7 let, dělala jsem moderní gymnastiku. S tou jsme si bohužel moc neporozuměly, tak mi v té době mamka, bývalá závodní lyžařka, začala vyprávět o úspěšné jablonecké atletice. A tak jsem se stala členkou oddílu TJ Liaz Jablonec nad Nisou a započala moje dlouhá atletická závodní léta.

2) Máte v atletice či sportu obecně nějaký vzor?

Samozřejmě, sice to není příliš originální, ale již od mala obdivuji Usaina Bolta. Dále je to například sprinterka Murielle Ahouré a povahově se mi velmi zalíbil také koulař Tomáš Staněk.

3) Jaké vlastnosti podle Vás musí mít úspěšný sportovec?

Úspěšný sportovec musí být cílevědomý, vytrvalý, pečlivý, a hlavně musí mít ze sportu radost.

4) Jaké jsou Vaše dosavadní trenérské zkušenosti? 

Již dlouhou dobu pomáhám s tréninkem jabloneckých žáků a žákyň a v roce 2017 a 2018 jsem vedla letní týdenní přátelské soustředění s dětmi z Česka a Německa.

5) Jaké je vaše vzdělání?

V roce 2018 jsem dokončila studium na gymnáziu v Jablonci nad Nisou a nyní studuji VŠ – Policejní akademii ČR v Praze.

Úspěšný sportovec musí být cílevědomý, vytrvalý, pečlivý, a hlavně musí mít ze sportu radost.

6) Jaké máte koníčky?

Mými koníčky jsou i další sporty – běžecké lyžování, kolo, plavání a fitness. Také ráda trávím čas s přáteli, procházím se v přírodě a poslouchám hudbu.

7) Jaké jsou vaše oblíbené sporty, které sám provozujete?

Jak jsem již zmínila v předchozí odpovědi, v zimě ráda lyžuji, v létě zase jezdím na kole, plavu a celoročně si ráda chodím zacvičit do fitness.

8) Co Vás přimělo k tomu, abyste vstoupila do HESU?

Má trenérka atletiky je Dana Jandová, která trénuje i Zuzku Hejnovou. Proto jsme na trénincích často slýchali o HESU a tento projekt mě již od začátku velmi zaujal. Také si velmi užívám trénování mladých atletů.

9) Proč si myslíte, že je HESU tou správnou volbou při výběru sportovní akademie?

Protože HESU přistupuje ke sportu a tréninku velmi zodpovědně a zajímavě. Obohatí sportovce nejen o to, jak trénovat, ale také o to, jak správně regenerovat a jak dodržovat správnou životosprávu, což je ve sportu také nesmírně důležité.

10) Jak jste se poznala se Zuzkou Hejnovou?

Při jednom ze společných tréninků v mém rodném městě Jablonci nad Nisou.

11) Co byste na závěr vzkázala začínajícím sportovcům a sportovkyním v HESU? 

Začínajícím sportovcům chci vzkázat, ať vytrvají v tréninku a nevzdávají se předem, protože nic nejde hned. Ale hlavně, ať si sport užívají a mají z něj radost.