6.2.2018 | Nymburský deník: Šampionka Hejnová s dětmi v Nymburce: Dává to smysl

Nymburk – Že vrcholoví sportovci znají jenom dril trénink – závod – trénink? Ale kdepak. Na vlastní kůži se o tom přesvědčilo čtyřicet dětí, které přijely do Nymburka. Čtyři dny strávily s dvojnásobnou mistryní světa v běhu přes překážky Zuzanou Hejnovou. A byl to vlastně takový dětský tábor – atletika, gymnastika, míčové hry, bazén, sauna, společné stravování, nová přátelství.

Unknown.jpeg

Zuzana Hejnová sportuje ve své akademii HESU s dětmi i zapálenými hobíky už čtvrtým rokem. „Hrozně mě to baví a nabíjí. Dětská energie je úžasná. Kempy děláme vždy třikrát čtyřikrát do roka. Skvěle si při tom odpočinu. Navíc mám pocit, že to má opravdu smysl a daří se mi děti motivovat k aktivnímu životnímu stylu. Kdo přijde jednou, pravidelně se vrací. Pomáháme nejenom se sportem, ale i jak odpočívat a zdravě jíst,” říká. Kempy pořádá se svým přítelem Honzou, trenérkou Danou Jandovou, bývalou olympioničkou Helenou Fuchsovou a dalšími sportovními nadšenci.

Sportovní centrum Nymburk hostilo kemp HESU už počtvrté. Letošní únorové setkání je celkově jubilejní desáté od založení projektu. Zuzana si do Nymburka odskočila ze zimní přípravy. „Trénovala jsem samozřejmě i tady a spojila tak příjemné s užitečným,” usmívá se Hejnová, kterou čeká první start v halové sezoně v půlce února v polské Toruni. (kli)

 

Článek dostupný také na: https://nymbursky.denik.cz/ostatni_region/sampionka-hejnova-s-detmi-v-nymburce-dava-to-smysl-20180206.html