První ročník HESU meetingu je úspěšně za námi!

I přes větrné podmínky byl 1. HESU meeting ve znamení pekelně rychlých překážek. O první překážkářskou pecku se postaral v netradičním souboji Petr Svoboda. V rámci meetingu se konal vůbec poprvé exhibiční závod, kde změřili své síly na nejkratší překážkářské trati muži a ženy v jednom běhu. Hlavními hvězdami byli již zmíněný Petr Svoboda a Helena Jiranová. Český rekordman to sedmé ženě z letošního mistrovství Evropy do 22 let nenechal zadarmo a popral se o vítězství a na cílové šachovnici se dostal před svou soupeřku. Časomíra se nakonec zastavila na neuvěřitelných 13.10 s!

Dalším překážkářským vrcholem meetingu byl souboj žen na 200m překážek. Velmi očekávaný souboj na této trati se odehrál mezi dvěma favoritkami – Zuzanou Hejnovou a Denisou Rosolovou. Ze souboje s větrem a proti světovým nejlepším výkonům nakonec vyšla Zuzka, které pokoření nejlepšího světového výkonu uteklo jen o vlásek a časem 25.81 s se tak alespoň zařadila do čela českých historických tabulek. Vítězem mužské dvoustovky překážek se stal favorit Jan Kisiala výkonem 24.70 s.

Na diváky čekala ale i podívaná v podobě souboje nejlepších českých dálkařek. Vítězně z boje vyšla Jana Korešová, která jako jediná překonala šestimetrovou hranici, když skočila 605 cm. O deset centimetrů za ní skončila Nikola Čejchanová a třetí příčku obsadila Tereza Vokálová výkonem 588 cm.

Kromě tradičních i netradičních atletických disciplín byl připraven také závod přípravek. Tohoto trojboje se zúčastnilo na 100 dětí. Soupeřili v disciplínách 50m, skok z místa a hod medicinbalem. Pro veřejnost pak byl připraven závod na 5 km mimo dráhu.

A jak celý meeting zhodnotil ředitel závodu Zdeněk Lubenský? „Snažíme se samozřejmě o novinky. Do budoucna máme mimo jiné v plánu udělat podobné mixy, podobné nápady, které by zatraktivnily atletiku. Tyhle věci jsou strašně zajímavé, atletika je stále stejná a my se snažíme kombinovat a vytvářet co nejzajímavější akci pro lidi, pro diváky. Malí závodníci viděli naživo Zuzku a další reprezentanty a mají teď o čem vyprávět a rozhodně je to pro ně nezapomenutelný zážitek. HESU meeting byl skvělou kombinací malých závodníků a světových hvězd v jednu chvíli na jedné dráze. Navíc jsme celý meeting ozvláštnili závodem na 5 km v terénu, který také není při dráhových závodech obvyklý.“

Příští ročník se tam máme jistě na co těšit! Všem závodníkům děkujeme za předvedené výkony a pořadatelům hladký průběh závodu.

A jak první ročník zhodnotila sama Zuzka?