Elite tým

Představujeme vám současné členy a trenéry našeho Elitního týmu.

DANA JANDOVÁ - trenérka

Dana vstoupila do života sportu sportovní gymnastikou, volejbalem a plynule přešla k závodní atletice, v níž  reprezentovala ČR v sedmiboji. Po zranění vystudovala FTVS - trenérství a jako trenérka funguje dodnes. Zuzku přivedla k 1. titulu MS Juniorů do 17 let a dále vychovala a vychovává mnoho reprezentantů. Jak sama o sobě říká:" Nebojím se žádného sportu, který se odehrává nohama na zemi :-)  Z letadla bych ale určitě neskočila ". Její heslo zní: “S úsměvem jde všechno líp :-)”

Dana je trenérkou Jany Novotné a Báry Hůlkové.

JANA NOVOTNÁ

Jana je velkou vícebojařskou nadějí, neboť již třikrát překonala český rekord v halovém pětiboji. Atletice se věnuje již od sedmi let, ale obecně jí baví všechny sporty. Jejími vícebojařskými vzory jsou manželé Eatonovi, jejichž vzájemná podpora je pro Janu fascinující. Pro letošní rok nemá nízké ambice - chce se dostat na ME do 18 let v Tbilisi. A výhledově až na Olympiádu v Tokiu za čtyři roky.

BÁRA HŮLKOVÁ

Bára je talentovaná atletka, která dříve závodila za AC Turnov, nyní však již závodí v dresu Liaz Jablonec. Cestu k atletice si našla po 6 letech v klučičím fotbalovém družstvu. Atletika ale nakonec vyhrála, ale i tak svou disciplínu stále hledá. Závodí tak ve vícebojích, sprintech, ale také překážkových bězích. Jejím snem je dostat se na Olympiádu a v dálce skočit 7 metrů. Jako pro sprinterku pro ní bylo dosud největším zážitkem setkání s Usainem Boltem, který jí dokonce podepsal tretry :-).


ALEXANDR MATULKA - trenér

Alexandr je jak sám říká ryzím trenérem "dálkoplazů", tedy běžců na dlouhé tratě. I když už je jeho skupina poněkud rozsáhlá, úspěchy v ní rozhodně nechybí. O tom svědčí i úspěchy jednoho z jeho současných svěřenců a našeho Elite Jakuba Davidíka. 

JAKUB DAVIDÍK

Jakub je půlkařskou nadějí české atletiky. Nový český žákovský rekordman na 800m má pro rok 2017 nemalé cíle - start na EYOF 2017 v Maďarsku. Zkušenosti zatím sbírá na mezistátních utkáních, kde se mu také v český barvách daří. 


LUCIE PLAŠILOVÁ - trenérka

Lucie se sportem začínala již jako malá. Prošla si gymnastikou, basketbalem, až v 11 letech zakotvila u atletiky. V 15 letech jí potom učarovaly vrhy, u kterých zůstala dodnes. Jako trenérka má nyní pod svými křídly dva nadějné vrhače - Jakuba a Michala Forejtovy.

JAKUB FOREJT

Jakub je nadějným diskařem. Na loňském MS do 18 let skončil 6. a tak je jeho cílem pro sezónu 2018 opět finále na mezinárodní akci. Zuby si tentokrát brousí na MS do 20 let v Tampere. 

MICHAL FOREJT

Michal je stejně jako jeho bratr diskařem. Nejenže je několikanásobným mistrem ČR, ale sbírá úspěchy i na mezinárodních závodech. Mezi jeho největší úspěchy patří 7. místo na Evropském zimním poháru do 22 let 2018 a 13.místo na MS do 18 let 2017.


PARTNEŘI ELITE TÝMU

Při práci s Elite týmem se soustředíme na mentální přípravu. Používáme SportMind.