Sezóna 2017 plná úspěchů HESU Elite!

Letošní sezóna byla ve znamení velkých akcí a v podání HESU Elite také velkých úspěchů. Velký dík patří také trenérům a sponzorům Elite týmu. A jak se letos našim Elite vedlo?

Vše odstartoval již v hale Jakub Davidík, který posunul české historické maximum v kategorii žactva na trati 800 metrů. Zapsal se do historie časem 1:58:11, který zaběhl v rámci 11. ročníku Mikulášské haly ve Stromovce. Svůj vlastní rekord pak překonal ještě v létě a posunul ho až na hranici 1:51,53. Že není jen vynikajícím půlkařem, ale také skvělým mílařem, potvrdil Kuba i pod otevřeným nebem, kde opět přepisoval české tabulky – na své konto si připsal další žákovský národní rekord, tentokrát na 1500 m časem 4:00.71. Jeho sezóna byla bohatá ale i na medailové úspěchy nejen na národní úrovni – stal se žákovským Mistrem ČR na 1500 m a také získal bronz na 800 m na EYOF (Evropský olympijský festival mládeže).

Skvělou vícebojařskou sezónu letos měla Jana Novotná. Vynikající formu předvedla již v hale, kde získala zlato na mezistátním utkání ve vícebojích, které hostila pražská Stromovka. Zlato vybojovala především díky vytvoření osobních rekordů hned ve čtyřech disciplínách z pěti. Hlavním cílem sezóny ale pro Janu byl limit do italského Grosseta na Mistrovství Evropy do 20 let. Ten pokořila na vícebojařském Mistrovství České republiky v Olomouci, když přidala mezi juniorkami na domácí půdě další vítězství, tentokrát v sedmiboji, a získala mistrovský titul. Na samotném Mistrovství Evropy juniorů pak obsadila v novém osobním rekordu celkově devátou příčku. Do své medailové sbírky letos přidala ještě tři cenné kovy z červnového juniorského Mistrovství ČR v Jablonci n. Nisou - bronz ze stovky překážek, stříbro z dálky a zlato ze štafety. Stříbrnou medaili získala také v dálce na Mistrovství ČR do 22 let.

Další limitářkou pro velkou mezinárodní akci byla letos Barbora Hůlková. Na Memoriálu Ludvíka Daňka splnila výkonem 599 cm ve skoku dalekém limit na EYOF (Evropský olympijský festival mládeže) v Györu v Maďarsku. Že je dálka její hlavní disciplínou předvedla i na Mistrovství ČR dorostu, kde v této kategorii zvítězila, když předvedla výkon 593 cm, ke kterému se vybičovala až v poslední sérii. V červnu pak Bára pomohla také českému reprezentačnímu týmu na Mezistátní utkání ČR-Maďarsko-Slovensko-Slovinsko dorostenců a dorostenek.

Úspěchy především na našem území letos sbírala Leona Vokálová. V letošní sezóně zaznamenala hned několik umístění v elitní osmičce na mistrovstvích ČR v různých věkových kategoriích. Velmi solidně zahájila letos již v hale, když na Mistrovství ČR dorostenek obsadila v dálce výkonem 554 cm nepopulární 4. místo. Na témže mistrovství pak přidala ještě 5. místo v trojskoku. Pod otevřeným nebem se z kraje sezóny předvedla 7. místem v sedmiboji na dorosteneckém vícebojařském MČR. V červnu pak stejně jako Bára reprezentovala na Mezistátním utkání dorostenců a dorostenek v maďarském Miskolci. Na dorosteneckém Mistrovství ČR na dráze pak zaznamenala hned tři umístění ve finálové osmičce – 5. místo na 300 m překážek, 5. místo v dálce a 8. místo v trojskoku. Úspěšnou sezónu v rámci mistrovství České republiky zakončila 6. místem v dálce na Mistrovství ČR mužů a žen do 22 let.

Všem ještě jednou moc gratulujeme a přejeme mnoho úspěchů v příští sezóně!

 

Sponzoři HESU Elite týmu: