HESU Elite tým má dvě nové členky

HESU Elite tým neboli naděje atletiky, které HESU podporuje, mají dvě nové členky. Jsou jimi Bára Hůlková a Jana Novotná. 

Bára je talentovaná atletka, která dříve závodila za AC Turnov, nyní však již závodí v dresu Liaz Jablonec. Cestu k atletice si našla po 6 letech v klučičím fotbalovém družstvu. Atletika ale nakonec vyhrála, ale i tak svou disciplínu stále hledá. Závodí tak ve vícebojích, sprintech, ale také překážkových bězích. Jejím snem je dostat se na Olympiádu a v dálce skočit 7 metrů. Jako pro sprinterku pro ní bylo dosud největším zážitkem setkání s Usainem Boltem, který jí dokonce podepsal tretry :-).

Více o Báře v jejím profilu

Jana je velkou vícebojařskou nadějí, neboť již třikrát překonala český rekord v halovém pětiboji. Atletice se věnuje již od sedmi let, ale obecně jí baví všechny sporty. Jejími vícebojařskými vzory jsou manželé Eatonovi, jejichž vzájemná podpora je pro Janu fascinující. Pro letošní rok nemá nízké ambice - chce se dostat na ME do 18 let v Tbilisi. A výhledově až na Olympiádu v Tokiu za čtyři roky.

Více o Janě si přečtěte zde.