Běžecký trénink se Zuzkou

Ve středu 11. 5. 2016 se sešli nadšenci běhání na Náplavce v prodejně TOP4Running, aby si společně zatrénovali s atletickou královnou na 400m překážek.

Zuzka si ve své olympijské přípravě udělala v nabitém tréninkovém kalendáři volno a společně s HESU týmem představila běžecké tréninky, které se naplno rozjedou v červnu.

Místem setkání byla prodejna TOP4Running, která poskytla běžcům zázemí k převlečení a uschování věcí. Prodejna TOP4Running bude místem běžeckých tréninků i nadále, a to každou středu. 

Skupina běžců vybíhala po pravém břehu Vltavy, přes Železniční most až na Střelecký ostrov, kde proběhla důkladná rozcvička pod vedením Zuzky. Následovala běžecká abeceda, která je stavebním kamenem všech běžeckých tréninků, ale také mnohdy bývá běžci opomíjená. Ač cviky jako je např.: lifting, skipink, zakopávání, předkopávání, poskočný klus, střídmonož a kolesa, vypadají na první pohled snadně, zas taková hračka to nebyla. Chce to dril, pilovat a pilovat. 

Když se všichni běžci zahřáli, následovalo pár rovinek a poté několik svižnějších úseků. Závěrečný výběh směřoval okolo Národního divadla po Náplavce zpět do prodejny TOP4Running, kde Zuzku čekalo focení, podepisování a pár šťastlivců si od ni odneslo vstupenky na Zlatou tretru, která se uskuteční tento pátek.

Podívejte se, jak běžecký trénink probíhal, v naší galerii