14. 12. 2015 | „Když budu takhle makat, budu hrozně dobrá", říká Zuzka o své přípravě na letní olympijské hry

Za půl roku čekají Zuzku třetí olympijské hry, a tak je jim podřízená také celá příprava. Spousta dřiny, potu, únavy, cestování z jednoho soustředění na druhé… Tenhle rok se povolit nesmí. Ba naopak. Musí se ještě přidat! Olympiáda je výjimečná událost a kdo ví, co bude za další čtyři roky?! Mnoho z nás si nedokáže představit, jak takový tréninkový maratón před slavným dnem vypadá, proto vás každý měsíc v našem miniseriálu necháme nahlédnout do obyčejně - něobyčejného dne nejlepší ženy světa v běhu přes překážky na 400 m.

Až do 21.12. trénuje Zuzka pod africkým Sluncem v Porchefstroomu, jihoafrickém městečku ležícím 1378 m.n.m. Potchefstroom je známý jako město studentů, 10% z obyvatel tvoří právě oni. Zuzka zde tráví každoroční podzimní přípravu spolu se svoji tréninkovou skupinou a dalšími českými i zahraničními atlety. Plusem nejsou jen letní teploty pohybující se přes den okolo třicíti stupňů, ale velkou výhodou je časový posun pouze o jednu hodinu napřed, takže se tělo nemusí dlouho aklimatizovat a může se začít trénovat v plných silách hned od prvního dne. Je to pro nás takový druhý domov. Jezdíme sem každoročně, takže tu už mám skutečně vše. Ubytováni je skvělé, takové rodinné. Jsme v komplexu jménem Astrovilla, které tvoří jednotlivé domečky s obývacím prostorem, kuchyní a ložnicí. Sami si i vaříme. Já třeba jím úplně to stejné co doma. Není to tak, že bych jedla každý den Ugali* ”, dodává s úsměvem Zuzka.  Taky si ráda čas od času udělám hovězí steak anebo si objednám jídlo z místní restaurace”.

 

V Potchefstroomu začínají před Vánoci letní prázdniny, takže je v městě klidněji. Ideální pro podzimní přípravu.

 

Dřina a zase dřina

Do olympiády zbývá téměř osm měsíců,ale tréninkové tempo je vysoké už nyní. Asi si málokdo z nás dokáže představit, jak a co vše obnáší tréninkový den profíků. Vystihuje ho jedno slovo. Dře se. A to téměř pořád. Pro Zuzku je trénink to samé co je pro nás pracovní den, jen rozdíl je v tom, že Zuzka tráví “pracovní dobu” na dráze, v kopcích či v posilovně. Trénuji každý den, krom neděle, kdy mám zasloužené volno a věnuji se regeneraci. Drsnější tréninky chodím v pondělí, ve středu a v pátek. To trénuji totiž dvoufázově, takže celý den je postavený na tréninku, jídle, odpočinku a pořád dokola. Asi nejtěžší trénink byl zatím výběh kopců“, zamyslí se Zuzka a popisuje, jak taková, pro ni běžná nálož, vypadala.

 

Zuzčin nejtvrdší trénink v kopcích:

  • 5x200m, 200m meziklus (cca 1min.20s)
  • Pauza 6 min
  • 5x100, 100m svižná mezichůze
  • Pauza 8 min
  • 5x200m,200, meziklus(max.1min.20s.) Velké pauzy mezi sériemi 6min.a 8min.

 

 Vydrž, Prťka, vydrž

Že tolik dřiny není žádná hračka, si asi umíme, nebo spíš neumíme, představit. Měsíc intenzivního pohybu není žádná pohodička. Není to dovolená na pláži s koktejlem v ruce a knížkou. Únava s každým dalším dnem roste, tělo je bolavé, že ani nevím kolikrát, co mě bolí víc. Ke konci soustředění se už musím hodně do tréninku přemlouvat. Vždy to ale nějak rozhýbu. Musím. Vím, že pokud zůstanu zdravá, budu hrozně dobrá”, dodává sebevědomě Zuzka. Ještě musím vydržet, i když už se mi moc stýská po rodině a příteli. No a samozřejmě i po známých a HESU kamarádech. Ani nestihnu vánoční nákupy, takže vše objednávám přes internet“.

Zuzka se vrací 21.prosince, a protože ten den je i vyhlášení Sportovce roku pro rok 2015, pojede pravděpodobně z letiště přímo na onu slavnou událost.


Pozn.: *Ugali je typické africké jídlo z kukuřičné mouky, vody a soli.